top of page

 

Na zlecenie Szpitala w Ostrołęce w październiku  przeprowadziliśmy badania satysfakcji pacjentów w poradniach specjalistycznych i wybranych oddziałach. Podstawową metodę badawczą stanowiły pogłębione wywiady z pacjentami. Główne cele badania obejmowały: analizę możliwości rozwoju Oddziału Ginekologii i Położnictwa, identyfikację głównych przyczyn niezadowolenia pacjentów w poradniach specjalistycznych, Izbie Przyjęć i Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz określenie silnych stron Oddziału Chorób Wewnętrznych oraz Zakładu Kardiologii Inwazyjnej. Podczas badań spotkaliśmy się z niezwykłą życzliwością i zaangażowaniem – czego potwierdzeniem jest ożywiana dyskusja, licznie przybyłego na kończącą prezentację, personelu.

Wydarzenia

Dwa lata słuchamy głosu pacjentów - podsumowanie projektu Zdrowa Mazovia

Nowa jakość w Szpitalu w Ostrołęce​

Ginekologia i położnictwo pod lupą...

Zdrowa Mazovia w Szpitalu Kolejowym w Pruszkowie.​

Druga edycja - nowe wyzwania!

Nowa jakość w Szpitalu w Ostrołęce
Ginekologia i położnictwo pod lupą...

 

W sierpniu zakończyliśmy drugą edycje badania satysfakcji pracowników i pacjentów Szpitala Kolejowego w Pruszkowie. Badanie odbyło się w ramach projektu Zdrowa Mazovia – głosem pacjenta. Podczas wywiadów kwestionariuszowych i badań CATI pacjenci ocenili m.in. doświadczenia na Izbie Przyjęć, relacje z personelem czy łatwość komunikacji z lekarzami. Badanie obejmowało również analizę priorytetów pacjentów oraz pozycji rynkowej szpitala. Bardzo nas cieszy, że wdrożenie rekomendacji z zeszłorocznej edycji badań, przełożyło się na większy poziom zadowolenia. Wyższy Wskaźnik Rekomendacji Netto potwierdza, że Szpital Kolejowy w Pruszkowie rozwija zgodnie z oczekiwaniami pacjentów -  czego serdecznie gratulujemy całemu personelowi!

Konferencja w Radomiu
Pierwsza edycja projektu Zdrowa Mazovia za nami!​

 

29 marca 2012 roku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu odbyła się konferencja Pacjent partnerem w procesie leczenia – wyniki badań satysfakcji pacjentów narzędziem skutecznego zarządzania szpitalem.

Podczas wystąpień, prelegenci podsumowali wyniki badań satysfakcji pacjentów oraz zaprezentowali nowoczesne trendy podnoszenia jakości komunikacji w procesie leczenia. Słuchacze dowiedzieli się m.in.:

- czy pacjent powinien mieć wpływ na otaczającą go rzeczywistość szpitalną?
- jakie trudności i pułapki możemy napotkać badając potrzeby, oczekiwania, satysfakcję pacjentów?
- ja-lekarz, dr Google czy Czas – co jest lekceważoną, a istotną przeszkodą w procesie leczenia?
- równowaga, wsparcie, porozumienie, poczucie bezpieczeństwa – dlaczego warto stawiać fundamenty pod skuteczną komunikację personelu medycznego z pacjentem?

Serdecznie gratulujemy Pani Luizie Staszewskiej – Dyrektor  Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, za zaangażowanie w poznanie opinii pacjentów oraz za uważne spojrzenie na „budowanie ludzkich relacji”  w procesie leczenia. Podczas prezentacji Pani Dyrektor przedstawiła cele badawcze projektu oraz jego kluczowe wnioski. Słuchacze poznali również priorytety rozwoju szpitala ustalone na podstawie oczekiwań i potrzeb pacjentów.

Olga Budziszewska nakreśliła,  jakie trudności i pułapki może napotkać badacz w mikro-środowisku szpitalnym. Wskazała, dlaczego tak istotne dla użyteczności wyników jest wyznaczenie precyzyjnych  celów badawczych i przygotowanie metodologii badań.


Ekspercki wykład Magdaleny Kozłowskiej-Deć dostarczył słuchaczom solidną porcję wiedzy na temat roli komunikacji interpersonalnej w procesie leczenia. Prezentowane wyniki badań potwierdziły: jakość kontaktu i partnerstwo w relacji miedzy pacjentem a personelem są nieodzownymi składnikami skutecznej kuracji!

Podczas warsztatu Renaty Wasylów przesiedliśmy się do wiekowego PKSu. Podróżując po wyboistej  drodze naszej wyobraźni poznaliśmy rolę stabilnego wsparcia, poczucia bezpieczeństwa dla jakości kontaktu i porozumienia między chorym a lekarzem.

Konferencję zakończyło wręczenie Pani Dyrektor Luizie Staszewskiej certyfikatu „Zdrowa Mazovia Głosem Pacjenta” dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Zdrowa Mazovia w Szpitalu Kolejowym 
Druga edycja - nowe wyzwania!.

Marzec rozpoczęliśmy szkoleniem dla handlowców firmy Bio-Estetic, która działa na runku medycyny estetycznej. Cieszymy się,że szkolenie prowadzone przez Magdalenę Kozłowską-Deć zostało ocenione bardzo pozytywnie. Handlowcom życzymy wielu sukcesów sprzedażowych a firmie samych zadowolonych klientów!

Szkolenie dla Bio-Estetic

Długotrwałe relacje z klientami = sukces sprzedażowy

Zdrowa Mazovia - głosem pacjenta to wyjątkowy projekt. Świadomość potrzeb i oczekiwań pacjentów, monitorowanie jakości obsługi są podstawą satysfakcji i - co ważniejsze - skutecznych rekomendacji.  Nasze doświadczenie pokazuje - spójna kultura organizacyjna, identyfikacja i celami i zaangażowanie personelu to podstawa budowania placówki godnej polecenia! Zapraszamy do krótkiej prezentacji podsumowującej projekt:

Dwa lata słuchamy głosu pacjentów!- podsumowanie projektu Zdrowa Mazovia

bottom of page